• Spojení moderního bydlení s historií města
  • Překrásná krajina CHKO Pálava
  • Skvělá občanská vybavenost pro děti i dospělé
  • Nepřeberné možnosti využití volného času
  • Výborné klima pro spokojený rodinný život

Lokalita Na Hradbách má ve struktuře města Mikulov specifickou polohu. Při pohledu z jihu se totiž nabízí jedinečné panorama tvořené barokním zámkem a Svatým Kopečkem. Moderní zástavba je tak obklopena příjemnou atmosférou města s mnoha architektonickými památkami a bohatou historií. Jen málo měst v naší zemi může nabídnout tak cenné hodnoty pro bydlení. Město Mikulov se totiž nachází v jižní části chráněné krajinné oblasti Pálava a biosférické rezervace Dolní Morava pod patronací UNESCO. Zachováním pozdně středověké podoby pak jádro města spadá do městské památkové rezervace.

Mikulov je zároveň moderní obcí s rozšířenou působnosti a výbornou občanskou vybaveností. Městský úřad doplňují další úřady a instituce jako městská i státní policie, knihovna, dvě mateřské školy, čtyři školy základní, z toho jedna umělecká, gymnázium a střední odborné učiliště. Nechybí zde ani finanční úřad, katastrální úřad a úřad práce či pošta nebo turistické informační centrum.

Pro nejmenší je k dispozici několik dětských hřišť. V letních měsících lze navštívit koupaliště s brouzdalištěm, skluzavkou a tobogánem. Za kulturou pak můžete zavítat do regionálního muzea na Zámku Mikulov, několika galerií, vyhlídkové věže na Kozím hrádku, jeskyně Na Turoldu a dalších prohlídkových objektů. Městské kino je využíváno jak pro filmovou projekci, tak pro koncerty, pořady pro děti, festivaly, přehlídky nebo divadelní představení.

Místní klima se vyznačuje mírnější zimou a nejvyšším počtem slunečných dnů v České republice. To mimo jiné umožňuje aktivně odpočívat téměř ve všech ročních obdobích. Reliéf celé krajiny, který je tvořen Mikulovskou pahorkatinou s vápencovým hřebenem Pavlovských vrchů, zalesněným Milovickým lesem a širokým údolím potoka Včelínku, nabízí hned několik možností. Na své si přijdou nejenom milovníci pěší turistiky, ale i cykloturistiky. Krajina kolem Mikulova a Pálavských vrchů je protkaná sítí kvalitních značených cyklostezek včetně několika dálkových a mezinárodních tras. Příznivcům míčových her se nabízí několik vnitřních i venkovních sportovišť, nechybí ani fitness centrum či střelnice. Zregenerovat se můžete v relaxačních centrech (solná jeskyně, whirpool, bylinné lázně) nebo rehabilitačních zařízeních (masáže). Strádat nebudou ani nadšenci pro jízdu na koních či golf díky jezdeckému klubu přímo v Mikulově a nedalekému golfovému hřišti v rakouském Poysdorfu. Opomenout nelze ani vinařskou tradici, se kterou se pojí nejenom kvalitní vína, ale i tradiční a každoročně pořádané Pálavské vinobraní přímo v Mikulově. Vinařské naučné stezky umožňují spojit příjemné s užitečným, degustaci místních vín s pohybem.